EN

DE

SK

vývoj

Vymysleli sme unikátny spôsob zmeny jazdných vlastností lyží a to úpravou tvaru päty.

Tvar päty ma zásadný vplyv na jazdu. Pretože päta lyže je aktívna v závere oblúku kde je preťaženie najvyššie

a pocit z jazdy prechádza celým telom. Preto si každý môže vybrať, čo chce na našich lyžiach prežívať.

 

Podarilo sa nám navrhnúť inovatívne riešenie tvaru lyží pomocou zmien tvaru päty lyže. Teraz chceme posunúť nový dizajn lyží

ešte ďalej. Našou ďalšou výzvou sú lyže s hybridnou geometriou LOTOR pripravované na budúcu sezónu. Ich hlavnou črtou sú rôzne efektívne hrany na jednej lyži. Jedna strana je vhodná na Freeride, druhá na Backcountry.

Navrhovanie lyží je zložitý a čas pohlcujúci proces. Vyžaduje si veľa testovania.

Toto sú testovacie jazdy na našich celokarbónových ručne robených freeridových prototypoch.

 

 

Po rokoch vývoja, štúdia tvarov lyží, materiálov, navrhovania a testovania sme konečne našli presne fungujúce freeridové lyže. Jedná sa o vysoko výkonné freeridové lyže, ktoré vás dostanú kam len budete chcieť alebo kam sa odvážite.

 

Lyže sú testované na každom type snehu, všetkými lyžiarmi, ktorých poznáme. Aj pre lyžiarov, ktorí moc neobľubujú široké lyže boli vynikajúce v rôznych podmienkach. Samozrejme, že primárne sú nadizajnované pre freeride a surfovanie na prašane – verdikt skúsených lyžiarov bol, že sú vynikajúce.

 

Vďaka vysokej torznej tuhosti a rádiusu 19m / 21m / 26m kombinovanom so stabilizáciou v našej freerideovej rade si na tvrdom povrchu môžete užívať jazdu ako na skutočných GS lyžiach. Široká špica a precízne navrhnutý rocker vás plynule vynesie na povrch prašanu a dá vám pocit, že v snehu naozaj plávate.

 

Jedinečná sendvičová konštrukcia navrhnutá špecialistom na kompozitné materiály zjednocuje odolnosť a prvotriedne jazdné vlastnosti. Presná konštrukcia vrátane kvalitného jaseňovo-osikového dreveného jadra po celej dĺžke kombinovaného s karbónovými, sklenenými, kevlar aramidovými vláknami a dyneemou bola navrhnutá technológiami používanými v leteckom priemysle

a overená stovkami najazdených hodín v mnohých rezortoch. Najtvrdšie 48 Rockwell hrany a grafitová race-ová sklznica

dopĺňajú dômyselný dizajn.