EN

DE

FR

CZ

SK

EN

DE

FR

SK

vývoj

Vymysleli jsme unikátní způsob změny jízdních vlastností lyží a to úpravou tvaru paty.

Tvar paty má zásadní vliv na jízdu. Protože pata lyže je aktivní v závěru oblouku kde je přetížení nejvyšší

a pocit z jízdy prochází celým tělem. Proto si každý může vybrat, co chce na našich lyžích prožívat.

 

Posunuli jsme design lyží ještě dále. Navrhli jsme unikátní lyže s hybridní geometrií LOTOR. Jejich hlavním rysem jsou různé efektivní hrany zkombinované na jedné lyži. Jedna strana je vhodná pro Freeride, druhá pro Backcountry. Stačí si lyže mezi sebou přehodit a můžete je používat jako dva různé typy lyží, s tou výhodou, že na svah si berete jen jeden pár.

Naší další výzvou byly nové hybridní lyže DRUID s 86mm pod nohou, přímo určené primárně na skialp. Jedna z hran je hravá a obratná, druhá stabilní a rychlá. Nové indigům barvené skimountaineeringové lyže se nazývají THRAK.

A s Pavlem Božákem jsme připravili novou kolekci lyží Fullrocker Freeride se 3 různými modely lyží s názvem ALPHA, PILOT a NOŠAQ. Novinkou, kterou vám brzy představíme je sjezdovková lyže. Prototypy jsou již na světě, lyže s názvem BRUTE má konstrukci z unikátních materiálů. Připravovány jsou pro tuto sezónu.

Navrhování lyží je složitý a čas pohlcující proces. Vyžaduje spoustu testování.

Toto jsou testovací jízdy na našich celokarbonových ručně dělaných freeridových prototypech.

 

 

Po letech vývoje, studia tvarů lyží, materiálů, navrhování a testování jsme se dostali k řešení pro přesně fungující freeridové lyže. Jedná se o vysoce výkonné freeridové lyže, které vás dostanou kam jen budete chtít nebo kam se odvážíte.

 

Lyže jsou testovány na každém typu sněhu, všemi lyžaři, které známe. I pro lyžaře, kteří moc nelibují široké lyže byly vynikající v různých podmínkách. Samozřejmě, že primárně jsou designovány pro freeride a surfování na prašanu – verdikt zkušených lyžařů je, že jsou vynikající.

 

Díky vysoké torzní tuhosti a rádiusu 19m/21m/26m kombinovaném se stabilizací v naší hlavní freeride-ové řadě si na tvrdém povrchu můžete užívat jízdu jako na skutečných GS lyžích. Široká špice a precizně navržený Rocker vás plynule vynese na povrch prašanu a dá vám pocit, že ve sněhu opravdu plavete.

 

Jedinečná sendvičová konstrukce navržená specialistou na kompozitní materiály sjednocuje odolnost a prvotřídní jízdní vlastnosti. Přesná konstrukce včetně kvalitního jasanovo-osikového dřevěného jádra po celé délce kombinovaného s karbonovými, skleněnými, kevlar aramidovými vlákny a dyneemou byla navržena s technologiemi používanými v leteckém průmyslu

a ověřena stovkami najetých hodin v mnoha resortech. Nejtvrdší 48 Rockwell hrany a grafitová race-ová skluznice

doplňují důmyslný design.