EN

DE

FR

CZ

SK

EN

DE

FR

SK

faq

Máte-li jakékoli další dotazy, neváhejte nás kontaktovat osobně.

Nabízíte osobní konzultace?

Pokud si nejste jisti, jak si vybrat správný model lyží, neváhejte se a kontaktujte nás s případnými dotazy. Rádi vám pomůžeme vybrat co nejlépe a poskytneme vám rozsáhlé konzultace na toto téma. Všechny řady jsou bezplatnou součástí našich služeb. Také naše lyže na zakázku vyrobíme až po podrobné osobní konzultaci. Snažíme se tím zajistit, aby Vám lyže co nejvíce sedly.

 

Jak dlouho trvá výroba lyží?

Od úvodní konzultace až po hotový pár lyží trvá 4 až 8 týdnů. Pokud spěcháte, lyže mohou být vyrobeny v závislosti na příznivých okolnostech i do týdne nebo dvou. Stále se snažíme mít i nějaké lyže na skladě a tyto mohou být expedovány do jednoho týdne. Nejlepší je se informovat telefonicky. Časy výroby se mohou lišit v závislosti na tom, jak složitá je zakázka a co přesně to zahrnuje. Pro předobjednávky platí zvláštní časový harmonogram. Předobjednávání lyží je možné v létě.

 

Umíte vyrobit i série zakázkových lyží?

Na požádání Vám umíme vyrobit zakázkové série. Lyže musí být založeny na našich současných modelech a můžete si vybrat konstrukci, design povrchu a design skluznice. Nepoužíváme kovové desky v konstrukcích lyží. Cena sériových lyží je založena na požadovaném množství a použitých materiálech. Chcete-li vědět více, pošlete nám poptávku e-mailem.

 

Je doručení lyží zahrnuto v ceně lyží?

Za externí dodání se účtuje příplatek. Lyže doručujeme na jakékoli místo v Evropské unii. Cena dopravy lyží v EU je 40 EUR. V případě dopravy lyží s namontovaným vázáním je cena 60 Eur. Na Slovensku je to samozřejmě méně, většinou dopravu řešíme osobně. Na dodání mimo EU se vztahují speciální podmínky kvůli rozličným cenám za dopravu a rozdílným celním poplatkům. V případě vyclívání si kupující hradí celní poplatky. Pro doručování mimo ČR používáme Českou poštu, DPD nebo FedEx, tracking vám pošleme po expedování mailem. Po dohodě je možné osobní vyzvednutí/dodání na dohodnutých místech.

 

Je možné lyže testovat?

Máme velkou kolekci testovacích lyží. Pravidelně provádíme veřejné ski testy v Čechách, na Slovensku nebo v Alpách. Více info o test centrech i kalendář akci naleznete v sekci Testing.

 

Děláte i soukromé ski testy?

Ano, můžete si s námi objednat i soukromý ski test. Realizujeme individuální soukromé ski testy i soukromé ski testy pro větší skupiny, například pro firmy, které mají teambuilding, nebo nabízejí benefity v oblasti sportu svým zaměstnancům. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

 

Jak ošetřovat povrch lyží?

Na dřevěný povrch aplikujeme několik vrstev speciálních laků, které zajišťují jeho odolnost. Dřevo je však živý materiál, pracující pod vnějšími vlivy, proto doporučujeme se o jeho delší životnost postarat. Na konci sezóny stačí povrch přetřít jednou vrstvou transparentního laku na dřevo, případně při hlubších zářezech předtím dřevo lehce přebrousit smirkem a škrábance vyblednou a lyže budou vypadat téměř jako nové.

 

Jak správně správně namontovat vázání?

Naše doporučení je montovat lyže přesně na námi vyznačený střed. Když chcete mít lyže stabilnější v rychlosti, můžete se posunout 1cm dozadu. Chcete-li mít lyže obratnější, můžete se posunout 1cm dopředu. Pokud si nejste jisti, raději to s námi prokonzultujte, než začnete vrtat. Doporučujeme montovat vázání maximálně 1cm dozadu nebo dopředu od námi vyznačeného středu na lyže. U Lotoru a Druidu můžete lyže posunout na hravé a obratné skákání (newschool style) maximálně 2cm dopředu.

U karbonových lyží iu ostatních je třeba použít vrták 3.6x9.5. Vždy použijte voděodolné lepidlo na dřevo označené D3. Šrouby je nutno dotahovat s citem, nikdy nepoužívejte vrtačku na utahování šroubů, aby se nepřetočili.

 

Nabízíte také vázání?

Ano, nabízíme námi doporučená vázání od našich zasmluvněných partnerů: Fritschi Bindings, Hagan, Grizzly Bindings a Tyrolia Bindings. Tato vázání umíte od nás dostat za lepší ceny než sety k našim lyžím. Rádi vám se správným výběrem pomůžeme.

 

Jak správně uskladnit lyže na konci sezóny?

Lyže by měly být na konci sezóny plně servisovány a voskovány. Doporučuje se, aby síla na vázání byla minimální a vázání bylo uzavřeno, aby se zabránilo poškození pružiny ve vazbě. Když lyže nepoužíváte, uložte je na chladném a suchém místě. Po použití je otřete, aby se zabránilo hromadění vlhkosti.

 

Máte také velkoobchodní podmínky?

Ano, pro více informací nás prosím kontaktujte přímo.

 

Neváhejte nás kontaktovat

Máte-li nějaké další dotazy můžete nám zavolat nebo napsat na