EN

DE

FR

SK

EN

DE

FR

ferdinand hudek • Kanada

‟ Rád jazdím rýchlo a agresívne. Preto mám rád PERUNy, aj pri vysokých rýchlostiach a riadnom opieraní sa do lyže krásne držia stabilitu a stopu. Kvalitná grafitová sklznica umožňuje rýchly rozbeh nad skokmi a plynule dopady. To aj v mokrom jarnom snehu. Pri jazde cez bubny ich lyža dobre kopíruje a je možné cez ne jazdiť dlhé otvorené oblúky. Pri svojej 116mm šírke fajne plávajú v prašane. Vďaka veľkej torznej tuhosti je s nimi však možné vyrezať krásny oblúk aj v tvrdom snehu. Sú to proste lyže ideálne na vačšinu podmienok vo freeride. Aj pri dĺžke 191 cm sú obratné a hravé. Už som s nimi zjazdil aj 2,5 metra široký žlab skákanými oblúkmi. ‟

Obľúbené hory

Vysoké Tatry

SLOVENSKO

Vybavenie

PERUN Freeride Long

191cm / TwinTip

Domáce stredisko

Revelstoke

Canada

Extreme Skier  •  Ski-touring  •  Mountaineering  •  Para-gliding  •  Slackline

Fero sa narodil pod pohorím Malá Fatra, v mieste kde sa zrodila jeho láska k horám. Ako narastala jeho závislosť, začal sa obzerať po nových a ťažších miestach, ktoré by sa dali zlyžovať. Nízke, Západné a Vysoké Tatry mu poskytujú veľké množstvo kuoárov a mnohých dobrodružstiev. Rád cestuje, samozrejme s lyžami. Chodí jazdiť do Álp alebo napríklad na Kaukaz. Vždy sa teší ako pošle dolu väčším skokom alebo rýchlejšie srmejším kuloárom, rovnako ako sa teší aj na planinky a lesíky, ktoré jazdí s priateľmi.

Nabudúcu sezónu má v pláne skúsiť nejaké FWQ preteky a objaviť hory na iných kontinentoch, momentálne je na sezónu v Kanade. Ale čo je najdôležitejšie, ako každú sezónu doteraz, chce v horách tráviť čo najviac času s kamarátmi. Počas mesiacov bez snehu bajkuje, lezie, kajtuje, slacklinuje alebo paraglajduje.