EN

DE

FR

CZ

SK

EN

DE

FR

SK

materiály

Dyneema® je UHMwPE vlákno, nejsilnější vlákno na světě. Je neuvěřitelně všestranné s prakticky neomezeným použitím.

Je vyrobeno pomocí procesu gelového předení, který kombinuje extrémní sílu s neuvěřitelnou měkkostí.

Vlákno je prakticky nemožné prorazit.

 

Carbonová vlákna se vyrábějí z různých prekurzorů, včetně polyakrylonitrilu (PAN) nebo viskózových. Prekurzorová vlákna jsou nahřívána a natahována, aby tvořila vysoce pevná vlákna. Je to zdaleka nejpoužívanější vlákno ve vysoce výkonných aplikacích

a první vysoce výkonné vlákno.

Kevlarové vlákno se používá k výrobě různých bezpečnostních a proti průrazu odolných zařízení, příslušenství

a oblečení. Je lehké a má pětkrát vyšší sílu než ocel stejné hmotnosti, což jej činí mimořádně silným, Nejvíce je známo pro jeho použití v balistice a jako brnění odolné proti bodnutí.

Jasanovo-osikové jádro — Jasan je historicky nejkvalitnější a nejspolehlivější dřevo pro výrobu lyží díky jeho úžasné pevnosti, pružnosti a vláknité struktuře. Díky rychlému přenosu síly lyžím dodává vynikající jízdní vlastnosti. Osika je nejkvalitnější druh topolu. Vyznačuje se velkou ohebností, pružností a nízkou hmotností. Díky němu jsou špičky a patky lehké a pružné.

Skleněné vlákno je nejstarší a nejběžněji používané v leteckém průmyslu mimo vesmírné technologie pro nahrazování těžších kovových částí. Sklo váží více než uhlík, ale je také odolné proti nárazu a trvanlivé. Naprostá většina všech vláken používaných v kompozitním průmyslu je skleněná.

Grafitová race-ová skluznice obsahuje vysoké množství přídatných látek, které absorbují vosk a zajišťují měkké klouzání. Vysoká molekulová hmotnost grafitu se používá pro závodní lyže. Tato skluznice je testována a sestavena za studena tak, aby bylo dosaženo co největšího klouzavého momentu.

Ecologická pryskyřice – pro laminování používáme R*Concept – versatilní, nízko viskózní, tekutý epoxidový vytvrzovač. Má vysokou pevnost, excelentní přilnavost k mnoha povrchům, špičkovou čistotu a UV pryskyřičnou stabilitu. Ekopryskyřice má nejen výkon, ale je také rozhodujícím krokem ke snížení negativního vlivu na životní prostředí.

Modrotisková lněná vlákna používáme na povrchu lyží. Lněné vlákno, je v současnosti považováno za high-tech materiál v oblasti kompozitního inženýrství. Je to přírodní ekologický materiál charakterizovaný pevností a tlumícími vlastnostmi. Tisk lněného vlákna je vyroben technikou původní slovenské indigem barveného modrotisku Mateje Rabada, která je součástí

Světového kulturního dědictví UNESCO.