•  

SK

FR

DE

EN

technológie

High-tech konštrukcia zohráva veľkú úlohu.

Laicky povedané, vytvorili sme systém strún a tlmičov tak, aby lyža išla agresívne, no aby bola zároveň predvídateľná.

Toto sme docielili presnou matematickou kombináciou Carbonových, Kevlarových a Dyneemových vlákien.

Používame profesionálne formy, ktoré sú zárukou že presne vyrátanou geometriou aplikovanou v tvare lyže dosiahneme vždy požadovaný výsledok. Žiadne zmeny v rádiusoch, žiadne nepredpokladané odchýlky.

Aká je výhoda manufaktúry okrem osobnej supervízie nad každým produktom?

Nemusíme sa prispôsobovať trhu a vyrábať mainstream, môžeme si dovoliť experimentovať a objavovať nové možnosti.

Nepotrebujeme rok na to, aby sme pozmenili prototypy, posúvame sa ďalej prakticky každým produktom, ktorý vylisujeme.

Čím viac lyží vyrobíme, tým dokonalejšími sa stávajú.

Tvar lyží prechádza komplikovaným procesom, pri ktorom sa snažíme odkláňať od súčasných trendov lyží so zdvihnutou špicou a užšou pätkou, ktorá sa ponára pod sneh. Je ľahké na nich jazdiť, ale neposkytujú žiadnu oporu jazdcovi a lyže sú nevyvážené. Vyvinuli sme lyže so širšou pätkou, ktoré vďaka stabilizačnému rádiusu dokážu ľahko prechádzať z carvingu do sklzu a naopak.

Týmto sme dosiahli absolútnu kontrolu nad rýchlosťou a vedením.

Ďalšie zrýchlenie zabezpečuje pretekárska grafitová sklznica.

In the manufactory
výrobné postupy

Zvolili sme si najklasickejší, no zároveň najťažší postup výroby,

pretože ním môžeme flexibilne meniť jazdné vlastnosti lyže.

Tento postup sa nazýva mokrá laminácia. Spočíva v tom, že sa jednotlivé vrstvy ako sú sklznica, vlákna, jadro a povrch na seba ukladajú a postupne sa prelievajú epoxidovou živicou. Drevo je neoddeliteľnou súčasťou lyže. Pretože je nevyspytateľné, vyžaduje si najviac testovania rozmýšľania a príprav. Zmeny v type dreva alebo zmena hrúbky o desatiny milimetra mení každú jednu vlastnosť.

Nie nadarmo sa to volá Jadro.

Detaily robia veci jedinečnými. Na trhu nájdete veľa produktov, ktoré sú vymaľované, farebné, no často pôsobia chaoticky. V jednoduchosti je krása, každý prvok má svoje miesto a žiadna krivka nie je navyše.

Tak isto výrez v dýhe je určený na odkrytie konštrukcie s uhlíkovým vláknom.

Keď je lyža vylisovaná, prichádza na rad opracovanie prebytočného materiálu. Samozrejme ako pri každej výrobe aj tu vzniká odpad. Nedá sa mu zabrániť, no dá sa obmedziť. O lyžiach sa nedá povedať že sú ekologický produkt. Ekologické a recyklované môžu byť jednotlivé časti z ktorých sú vyrobené. Preto používame ekologické živice.

In the manufactory

Vývoj lyží je zložitý a časovo náročný proces. Vyžaduje si veľa testovania. Vo videu môžete vidieť naše prototypy druhej a tretej generácie jazdené pred niekoľkými rokmi.

Lyže sú testované / vyladené vo freeridovom teréne priamo ich inžiniermi

a priateľmi.

finishing

Všetky naše lyže idú rovno z výroby na najnovší automatický servisný stroj na lyže Reichmann. To zaručuje presné laserové štruktúry pre vaše sklznice a presné ostrenie a doladenie. Lyže hneď sú pripravené na sneh.

^