EN

DE

FR

CZ

SK

EN

DE

FR

CZ

vývoj

Vymysleli sme unikátny spôsob zmeny jazdných vlastností lyží a to úpravou tvaru päty.

Tvar päty ma zásadný vplyv na jazdu. Pretože päta lyže je aktívna v závere oblúku kde je preťaženie najvyššie

a pocit z jazdy prechádza celým telom. Preto si každý môže vybrať, čo chce na našich lyžiach prežívať.

 

Posunuli sme dizajn lyží ešte ďalej. Navrhli sme unikátne lyže s hybridnou geometriou LOTOR. Ich hlavnou črtou sú rôzne efektívne hrany skombinované na jednej lyži. Jedna strana je vhodná na Freeride, druhá na Backcountry. Stačí si lyže medzi sebou prehodiť a môžete ich používať ako dva rôzne typy lyží, s tou výhodou, že na svah si beriete len jeden pár.

Našou ďalšou výzvou boli nové hybridné lyže DRUID s 86mm pod nohou, priamo určené primárne na skialp. Jedna z hrán je hravá a obratná, druhá stabilná a rýchla. Nové indigom farbené skimountaineeringové lyže sa nazývajú THRAK.

A s Pavlom Božákom sme pripravili novú kolekciu lyží Fullrocker Freeride s 3 rôznymi modelmi lyží s názvom ALPHA, PILOT a NOŠAQ. Novinkou, ktorú vám čoskoro predstavíme je zjazdovková lyža. Prototypy sú už na svete, lyža s názvom BRUTE má konštrukciu z unikátnych materiálov. Pripravované sú na túto sezónu.

Navrhovanie lyží je zložitý a čas pohlcujúci proces. Vyžaduje si veľa testovania.

Toto sú testovacie jazdy na našich celokarbónových ručne robených freeridových prototypoch.

 

 

Po rokoch vývoja, štúdia tvarov lyží, materiálov, navrhovania a testovania sme sa dostali k riešeniu pre presne fungujúce freeridové lyže. Jedná sa o vysoko výkonné freeridové lyže, ktoré vás dostanú kam len budete chcieť alebo kam sa odvážite.

 

Lyže sú testované na každom type snehu, všetkými lyžiarmi, ktorých poznáme. Aj pre lyžiarov, ktorí moc neobľubujú široké lyže boli vynikajúce v rôznych podmienkach. Samozrejme, že primárne sú nadizajnované pre freeride a surfovanie na prašane – verdikt skúsených lyžiarov je, že sú vynikajúce.

 

Vďaka vysokej torznej tuhosti a rádiusu 19m / 21m / 26m kombinovanom so stabilizáciou v našej hlavnej freeride-ovej rade si na tvrdom povrchu môžete užívať jazdu ako na skutočných GS lyžiach. Široká špica a precízne navrhnutý Rocker vás plynule vynesie na povrch prašanu a dá vám pocit, že v snehu naozaj plávate.

 

Jedinečná sendvičová konštrukcia navrhnutá špecialistom na kompozitné materiály zjednocuje odolnosť a prvotriedne jazdné vlastnosti. Presná konštrukcia vrátane kvalitného jaseňovo-osikového dreveného jadra po celej dĺžke kombinovaného s karbónovými, sklenenými, kevlar aramidovými vláknami a dyneemou bola navrhnutá s technológiami používanými v leteckom priemysle

a overená stovkami najazdených hodín v mnohých rezortoch. Najtvrdšie 48 Rockwell hrany a grafitová race-ová sklznica

dopĺňajú dômyselný dizajn.