•  

SK

FR

DE

EN

miesta určené na testovacie jazdy

 

Na Slovensku môžete navštíviť Test Centrum, ktoré pre vás od 1.1. pripravujú v Skipointe v Bratislave. Skialpové modely nájdete

v Skialp Centre v našom domovskom rezorte Jasná alebo po osobnej dohode kompletnú ponuku lyží priamo v Liptovskom Mikuláši.

 

Ak chcete lyže vyskúšať vo svetových strediskách, môžete kontaktovať našich Ambasádorov a lokálnych jazdcov, ktorí sú rozmiestnení v lyžiarskych centrách po Európe v Rakúsku, Čechách, Nemecku, Francúzsku, Fínsku, Švédsku, Nórsku a v Kanade.

Test Centrum nájdete aj v Arose vo Švajčiarsku / Telemark Lenzerheide – Arosa alebo ďalšie Test Centrum v Rakúskom stredisku Serfaus-Fiss-Ladis, vo Fiss Sports GmBH.

 

 

Pre organizované ski testy sledujte našu Facebook-ovú stránku alebo Instagram-ovú stránku. V prípade záujmu pre vás môžeme pripraviť aj individuálne súkromné Ski Testy, určené ako pre skupiny, tak aj pre jednotlivcov. Neváhajte nás kontaktovať.

Feb

14

14 Február · Kubínska hoľa, Slovensko

Jan

31

31 Január · Munich, Nemecko

Apr

11

11 Apríl · Liptovský Mikuláš – Jasná, Slovensko

Mar

6

6–7 Marec · Jasná, Záhradky, Slovensko

Sep

4

2–6 September · Slnečné skaly, Slovensko

Feb

27

27 Február · Bachledova dolina, Slovensko

Feb

28

28 Február · Martinské hole, Slovensko

Sep

10

10 September · Bratislava, Slovensko

Feb

13

13 Február · Rača-Očšadnica, Slovensko

Mar

20

20–21 Marec · Verbier, Švajčiarsko

Mar

6

6–7 Marec · Fieberbrunn, Rakúsko

Fores Skis ski test

"Testoval som Forest Skis – PERUN koncom marca v jasnej. Jazdili sme prevažne na firne, len horné časti žľabov boli tvrdšie. Lyža zdá sa nemá problém so žiadnym terénom, dobre drží aj pri vyšších rýchlostiach. Čím ma prekvapili je neskutočná obratnosť,ktorú som ocenil hlavne pri krkolomných lukovských dojazdoch. Špička perfektne tlmí aj väčšie nerovnosti, akoby "požrala" bubny, nič podobné som nikdy nejazdil.. Musím pochváliť aj výrobnú kvalitu. Hrubé hrany aj tvrdá sklznica zniesli aj trafenie skaly bez ujmy. Celkovo lyža po prakticky celej  sezóne  vyzerala, ako by bola na snehu len párkrát."      Beny Borš

LOTOR 187 cm / Test prototypov: "Mal som možnosť vyskúšať 2 rôzne lyže, rozdiel hrán som cítil brutálne...

BC hranu určite ocenia freerideri jazdiaci lesy a miesta kde treba rýchlo reagovať a speed nie je prioritou. Lyža je veľmi točivá a aj pri malom impulze ide hneď do oblúka. Preto si myslím, že je vhodná aj pre lyžiarov, ktorí s Freeridom začínajú a nejazdia tak rýchlo.

Mňa ale zaujala viac BM/FR hrana. Bol som prekvapený z toho, ako stabilne môže držať v prašane lyža, ktorá nemá ani 110mm pod pätou. Skočil som pár dropov-najväčší mohol mať tak 6-7metrov a ustál som ich bez problémov a bez toho, aby som musel ísť cez zadok. Bál som sa tej šírky, ale ihneď po dopade som stál znova pevne na lyžiach a mohol pokračovať v jazde.

Skúsil som si skočiť dvojdrop a cítil som sa v ňom výborne. Po prvom drope bola stabilne pripravená na druhý bez toho, aby som mal problémy s roztrasením lyže alebo  niečím podobným, takže tvrdosť lyže u mňa aldente alebo ináč ideálna. Skúsil som aj 360 zo skaly a to 2x. Prvú som ustál dobre a druhú som dal trochu cez zadok, ale vrátil som ju vďaka tomu, že ma podržali päty lyže. Mám skúsenosti, že pri podobných pokusoch som mnoho lyží proste pretlačil a nedali mi šancu vrátiť takto dopadnutý drop.

Čo sa týka točivosti vo vzduchu, boli lyže príjemné vďaka svojej váhe, ktorá ma tiež prekvapila. Ja vážim 60 kíl, takže roztočiť ťažkú Freeride lyžu niekedy nemám najľahšie no s Forestami to bolo vcelku easy. Plus bola tiež práve neprehnaná šírka pod stredom-na BC triky ideál, lebo pri širšej lyži prehranenie trvá dlhšie a nie vždy sa dá spraviť pekný carving turn pred prekážkou, ktorá sa používa pri veľa trikoch (napr. cork3 sa bez carvingového oblúka ani nedá skočiť), takže pri trikoch je šírka pod pätou tiež plusom.

Skúšal som aj switch no na ten by som si vedel predstaviť mať lyžu viac na stred a bolo by to super. Viem si predstaviť skákať

na Lotroch aj BC kicker, lebo ako som povedal presne na túto zábavku má ideálne parametre.

Takže u mňa super lyža, užíval som si kopu zábavy a riešil som lyžovanie a nie lyže."      Matúš Karcol

"Nový FROST all-mountain model som testoval v Jasnej počas UpSide 2015 (18.4.2015) na tvrdom až zľadovatelom snehu.

S mojou výškou 170 cm jazdím K2 Sidestash 181, preto som bol najprv voči týmto lyžiam s 90mm šírkou pod viazaním mierne skeptický. Opak sa ale ukázal pravdou, hneď ako som si dal prvú jazdu. Na tvrdom povrchu lyže dobre viedli stopu,  nekrútili sa a ani pri vyšších rýchlostiach nemali tendenciu vibrovať a "plieskať" ako zvyknú niektoré lyže s rockerom. Lyže sú perfektne utlmené

a stabilné, hravo si poradia aj s rozjazdeným a nerovným snehom, ale napriek tomu si zachovávajú obratnosť a predvídateľnosť, rýchlo reagujú na zmenu smeru, nie je potreba sa s nimi "pretláčať". Podmienky bohužiaľ nedovolili skúsiť ich v hlbšom snehu.

Bez problémov zvládajú aj carving na fakt tvrdej zjazdovke, oblúk sa na nich zaháji ľahko, rýchlo a počas oblúku majú tendenciu jazdu ešte viac zrýchliť. Medzi najväčšie výhody týchto lyží pokladám ich mrštnosť, ovládateľnosť a "fun faktor". Vďaka ich pomerne nízkej hmotnosti si ich viem predstaviť aj so šlapacím viazkom, čo by vytvorilo perfektný univerzálny set-up na šlapanie a jazdenie rôznych terénov a podmienok."     Jakub Perdík

^